Joanna Gałązka - Scrapbook Offgrodniczki - www.offgrodniczka.blogspot.com

Joanna Gałązka

O mnie

Kiedy na pytanie "Co studiujesz?" odpowiadałam "Ogrodnictwo" wiedziałam po minie jaki komentarz się pojawi - raczej w stylu "Czyli kwiatki sadzisz?". Taki romantyczny obraz obcowania z pięknymi roślinami ma większość osób, które z prawdziwym ogrodnictwem nie miały nic wspólnego!

Natomiast Ci, którzy mieli do czynienia z ogrodnictwem w praktyce, wiedzą że ogrodnik rzeczywiście ma szansę podczas swojej pracy podziwiać piękno roślin. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że ogrodnictwo to też praca fizyczna, która daje niesamowitą satysfakcję, na przykład w postaci naręczy bazylii prosto z ogródka. Dla mnie ta praca jest formą rekreacji. Czasem nawet jest formą medytacji i sposobem na psychiczny reset.

Podczas studiów ogrodniczych, z wyjątkiem okresu praktyk, miałam niewiele okazji żeby zabrudzić ręce. Właściwie większość czasu spędzałam nad fachową literaturą i w laboratorium...

Obecnie swoją biologiczną wiedzę wykorzystuję w pracy project managera w Polskim Stowarzyszeniu Ochrony Roślin, a po pracy uprawiam ogródek, zwiedzam wystawy i ogrody, podróżuję i gotuję. Najbardziej lubię kiedy przynajmniej niektóre z tych rzeczy udaje mi się połączyć :)

 

O blogu

Scrapbook to próba uporządkowania moich licznych zainteresowań: ogrodnictwo, podróże, jedzenie, sztuka, nauka.

Wszystkie te zainteresowania mają wspólny mianownik: rośliny.

Ja patrzę na świat przez pryzmat roślin i wszystko mi się z roślinami kojarzy. Niezależnie od tego czy czytam książkę, oglądam film, podziwiam sztukę czy podróżuję (o uprawianiu ogrodu, spacerach i jedzeniu nawet nie muszę wspominać) podświadomie szukam odniesień do roślin, do przyrody. Efekty swoich poszukiwań umieszczam na tym blogu.

[ Wstecz ]