Konferencja prasowa Gospodarstwa Ogrodniczego KRÓLIK

Pierwszego dnia Targów GARDENIA, 22 lutego w sali wykładowej w paw. 6, w godz. 13.30-14.30 odbędzie się konferencja prasowa Gospodarstwa Ogrodniczego KRÓLIK.

 

Gospodarstwo Ogrodnicze BOGDAN KRÓLIK z Chrzypska Wielkiego, to jeden z największych w Polsce producentów cebul, bulw i kłączy kwiatowych. W ostatnich latach również kwiatów ciętych. Od 20 lat firma zaopatruje w swe produkty rynki krajowe i zagraniczne. Rokrocznie na 25 hektarach w Chrzypsku Wielkim uprawia się około 10 mln roślin kwiatowych – 170 gatunków w 800 odmianach, w tym 450 najpopularniejszych odmian, które rozsławiają firmę KRÓLIK – tulipanów. Obok nich uprawia się m.in. mieczyki, szafirki, irysy, lilie, hiacynty, narcyzy i krokusy. Odbiorcami ich są gospodarstwa ogrodnicze, zajmujące się pędzeniem kwiatów cebulowych, hurtownie i sklepy ogrodnicze oraz największe sieci handlowe w Polsce, a także handlowcy z krajów wschodnich oraz handlowcy z Holandii. Według holenderskich specjalistów poziom produkcji cebul, bulw i kłączy kwiatowych w firmie BOGDAN KRÓLIK dorównuje europejskim standardom, czyli jakościowym wymogom handlowców i plantatorów z Kraju Tulipanów.

W roku 2018, tradycyjnie w pierwszych dniach maja, czyli 1 do3.05, w Chrzypsku Wielkim odbędą się X Międzynarodowe Targi Tulipanów. Patronat nad tą doroczną imprezą kwiatową mającą charakter biznesowy i jednocześnie kulturalny obejmuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ciągu trzech dni trwania targów chrzypską 10 hektarową kolorową plantację tulipanów, która w tych dnia zakwita, odwiedza ponad 30 tys. miłośników tych kwiatów.

 

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact